Er is momenteel crisisberaad bij de nationale ploeg van Portugal. Reden is de onrust die er is ontstaan over Cristiano Ronaldo. Met dit nieuws pakt het Portugese medium ‘A Bola’ vandaag uit. De aanvoerder ging dinsdagavond om tafel met bondscoach Jorge Jesus na zijn veelbesproken reservebeurt tegen Noorwegen. De situatie kreeg ook de aandacht van bondsvoorzitter Pedro Proença, die zijn reisplannen wijzigde en naar Scandinavië vertrok.
Ronaldo en Jesus zaten dinsdagavond samen in het spelershotel in Malmö. Volgens de Portugese krant A Bola stond de gespannen situatie binnen de selectie centraal. Het gesprek verliep goed. Beide partijen hielden een positief gevoel over aan de ontmoeting. De Portugese ploeg hoopt daarmee de ontstane onrust achter zich te laten.
Die onrust begon na het Nations League-duel met Noorwegen. Ronaldo startte op de bank. Jesus wilde hem in de tweede helft ongeveer dertig minuten geven. De 41-jarige aanvaller begon aan zijn warming-up. Een invalbeurt bleef vervolgens uit. Ronaldo vertrok na het laatste fluitsignaal direct naar de kleedkamer. Daarna trainde hij niet meer met de groep.
De situatie kreeg ook de aandacht van Pedro Proença. Volgens A Bola gooide de voorzitter van de Portugese voetbalbond zijn planning om. Proença zou naar de Azoren reizen voor Portugal Onder 21. Hij vertrok in plaats daarvan naar Scandinavië. Daar wil hij de situatie bij de hoofdmacht van dichtbij volgen.
“Portugese ster niet geblesseerd”
Portugal speelt donderdag tegen Denemarken in de Nations League. Ronaldo werkte sinds het duel met Noorwegen alleen individueel in de gym. De Portugese voetbalbond heeft geen blessure gemeld.
<