In het seizoen 2023/2024 heeft Feyenoord een serieuze poging gewaagd om Guus Til terug naar Rotterdam te halen. Hier maakt de directeur van PSV Marcel Brands vandaag melding van in De Rood Wit Podcast.
Til was net begonnen aan zijn tweede jaar bij PSV toen Feyenoord weer op de stoep stond. “Guus is een ondergewaardeerde speler. Dit jaar ziet ons publiek dat ook echt”, vertelt Brands. “Ik weet nog dat in het eerste seizoen van Peter Bosz, Feyenoord belangstelling had voor Guus. Ik zei toen meteen: dat moeten we nooit doen, want het scheelt ons 25 goals. Bij ons maakte hij er elk jaar twaalf tot vijftien, en die zal hij dan ook maken voor Feyenoord.”
Daarom besloot PSV de transfer te blokkeren, Til bleef in Eindhoven en dit seizoen staat hij al op elf goals in nog geen 1200 speelminuten. Ook scoorde hij in de Champions League tegen Liverpool FC en Atlético Madrid, en werd hij door de Eredivisie CV gekozen tot de speler van de maand november.
Brands is lyrisch over de gelegenheidsspits: “Sinds Guus bij PSV speelt, is hij elk jaar belangrijk geweest. Het is een heerlijke speler om in je elftal te hebben.”
<